Naši milí zákazníci. Dnes jsem poprvé upekla z banánové mouky, která se dá u nás koupit. Tato mouka je zajímavá tím, že je bezlepková a neobsahuje složené cukry. To znamená, že je vynikající nejen pro celiaky, ale i pro lidi, kteří chtějí zhubnout a neobejdou se bez sladkostí. Čím více totiž člověk jí cukru, tím více si tělo ukládá TUKU!!!!

Tato mouka i když je banánová, nemá žádné banánové aroma. Voní stejně jako každá jiná mouka. Dá se z ní péct na sladko i na slano. Z jednoho balení této mouky upečete 2 takové plechy, jak vidíte na fotce.

Jak připravit takovou výbornou buchtičku? Smícháte 200g této mouky, 150ml oleje, 100ml vody 150g medu (může být, protože to není složený cukr), a 200g jemně nastrouhané mrkve. Necháte 15minut odpočinout. Nalejete do vymazané formy nebo plechu a vložíte do předehřáté trouby na 180°C. Pečete 30-40 minut. Já jsem ji posypala konopným semínkem a kakaovými boby. Fantazii se meze nekladou. Když chcete slané pečivo, tak místo mrkve nastrouháte cuketu a přidáte 3-5g soli. Je to opravdu V Ý B O R N Ý !! Máme v lékárně na skladě 😉

buchta z banánové mouky